Rejvíz

REZERVOVAT

Datum konání zájezdu:   12.6.2024
Místo odjezdu:Kulturní dům K-TRIO, Dr. Martínka 4, Ostrava-Hrabůvka
Čas odjezdu:9.30 hodin
Prezentace účastníků:9.00 hodin
Předpokládaný návrat:17.00 hodin

Zájezd pro seniory 60+ s trvalým bydlištěm Moravskoslezském kraji.

Cena: 450 Kč 200 Kč pro občany OV-Jih (s trvalým bydlištěm)

Skutečná plná cena zájezdu je 450 Kč. Na částku 200 Kč přispívá svým občanům Městský úřad Ostrava - Jih ve výši 250 Kč.

Náročnost zájezdu: STŘEDNÍ – chůze terénem s menšími překážkami (schody, terénní nerovnosti), s menším stoupáním nebo klesáním. Není vhodné pro osoby s berlemi.

Cílová destinace: Rejvíz (cca 10 km od města Jeseník), předpokládaný čas jízdy: 2 hodiny.

Náplň zájezdu: Procházka krásnou přírodou k Mechovým jezírkům v čisté krajině podhůří Jeseníků. Celá lokalita je domovištěm vzácných druhů rostlin i živočichů. Spatřit můžete šídlo rašelinné, čolka horského, borovici blatku, mech rašeliník a spoustu dalších chráněných druhů. Krásná procházka je dlouhá necelé tři kilometry. K Mechovému jezírku se váže také mnoho pověstí, například o vesnici, která se propadla do vody poté, co začali být její obyvatelé příliš chamtiví. 

Co je v ceně zájezdu: Autobusová doprava, vstupné.

Co s sebou: Pohodlné sportovní oblečení a obuv, léky (které nezbytně potřebujete), svačinu a pití, peníze, deštník nebo pláštěnku, pokrývku hlavy, brýle, občanský a zdravotní průkaz. Nezapomeňte si také mobilní telefon, na který se Vám budeme moci v případě potřeby během zájezdu dovolat.

 

UPOZORNĚNÍ: Termín zájezdu se může změnit. O případné změně termínu budete informováni nejpozději 2 dny před konáním zájezdu.

REZERVOVAT

Pořadatel: Kultura Jih

PARTNEŘI