Zámek Tovačov

OBSAZENO
Datum konání zájezdu:   26.6.2024
Místo odjezdu:Kulturní dům K-TRIO, Dr. Martínka 4, Ostrava-Hrabůvka
Čas odjezdu:8.30 hodin
Prezentace účastníků:8.00 hodin
Předpokládaný návrat:17.00 hodin

Zájezd pro seniory 60+ s trvalým bydlištěm Moravskoslezském kraji.

Cena: 650 Kč / 200 Kč pro občany OV-Jih (s trvalým bydlištěm)

Skutečná plná cena zájezdu je 650 Kč. Na částku 200 Kč přispívá svým občanům Městský úřad Ostrava - Jih ve výši 450 Kč.

Náročnost zájezdu: NÍZKÁ – chůze bez velkého stoupání nebo klesání, chůze do schodů a ze schodů. Zvládnou také fyzicky zdatné osoby s berlemi.

Cílová destinace: Tovačov (cca 15 hm za Přerovem), předpokládaný čas jízdy: 1,5 hodiny.

Náplň zájezdu: Prohlídka zámku Tovačov s pozoruhodnou a historicky cennou přehlídkou hned několika stavebních slohů. Najdete zde renesanční portál zámecké věže, zámeckou kapli s raně barokní štukaturou, levé křídlo zámku se schodištěm ve vídeňském stylu a obřadní síní města. Dále rytířský a sněmovní sál, expozici rodu Gutmannů, expozici prusko-rakouské bitvy u Tovačova v roce 1866 a expozici Ctibora Tovačovského z Cimburka. Pro zájemce je možný také výstup na zámeckou věž s vyhlídkou do širokého okolí, který je nezapomenutelným zážitkem. 

Co je zahrnuto v ceně: Autobusová doprava, vstupné.

Co s sebou: Pohodlné sportovní oblečení a obuv, léky (které nezbytně potřebujete), svačinu a pití, peníze, deštník nebo pláštěnku, pokrývku hlavy, brýle, občanský a zdravotní průkaz. Nezapomeňte si také mobilní telefon, na který se Vám budeme moci v případě potřeby během zájezdu dovolat.

 

UPOZORNĚNÍ: Termín zájezdu se může změnit. O případné změně termínu budete informováni nejpozději 2 dny před konáním zájezdu.

OBSAZENO - kapacita plně naplněna.

Pořadatel: Kultura Jih

PARTNEŘI