Pivovar Holba

REZERVOVAT

Datum konání zájezdu:   28.5.2024
Místo odjezdu:Kulturní dům K-TRIO, Dr. Martínka 4, Ostrava-Hrabůvka
Čas odjezdu:7.30 hodin
Prezentace účastníků:7.00 hodin
Předpokládaný návrat:16.00 hodin

Zájezd pro seniory 60+ s trvalým bydlištěm Moravskoslezském kraji.

Cena: 750 Kč / 200 Kč pro občany OV-Jih

Skutečná plná cena zájezdu je 750 Kč. Na částku 200 Kč přispívá svým občanům Městský úřad Ostrava - Jih ve výši 550 Kč.

Náročnost zájezdu: NÍZKÁ – chůze bez velkého stoupání nebo klesání, chůze do schodů a ze schodů. Zvládnou také fyzicky zdatné osoby s berlemi.

Cílová destinace: Hanušovice (cca 20 km za Šumperkem), předpokládaný čas jízdy: 2,5 hodiny.

Náplň zájezdu: Exkurze do současných výrobních prostorů Pivovaru Holba s odborným výkladem pivovarských průvodců a ochutnávkou piva. Pro zájemce následuje prohlídka muzea, kde nás první část expozice zavede do úplného počátku výroby piva do roku 1874 a skončíme obdobím druhé světové války. Seznámíme se s pány bednáři a jejich řemeslem, ale i s jejich křiváky, hoblíky, zejkovci a dřevěnými sudy. K vidění budou historické láhve a sklenice. V druhé části expozice prozkoumáme vývoj pivních sklenic, lahví a korunek. Závěr prohlídky muzea patří prvorepublikové hospůdce s panem hostinským a štamgasty.

Co je zahrnuto v ceně: Autobusová doprava, vstupné.

Co s sebou: Pohodlné sportovní oblečení a obuv, léky (které nezbytně potřebujete), svačinu a pití, peníze, deštník nebo pláštěnku, pokrývku hlavy, brýle, občanský a zdravotní průkaz. Nezapomeňte si také mobilní telefon, na který se Vám budeme moci v případě potřeby během zájezdu dovolat.

 

UPOZORNĚNÍ: Termín zájezdu se může změnit. O případné změně termínu budete informováni nejpozději 2 dny před konáním zájezdu.

REZERVOVAT

Pořadatel: Kultura Jih

PARTNEŘI