Muzeum Fortu XVII

REZERVOVAT

Datum konání zájezdu:   21.5.2024
Místo odjezdu:Kulturní dům K-TRIO, Dr. Martínka 4, Ostrava-Hrabůvka
Čas odjezdu:7.30 hodin
Prezentace účastníků:7.00 hodin
Předpokládaný návrat:16.30 hodin

Zájezd pro seniory 60+ s trvalým bydlištěm Moravskoslezském kraji.

Cena: 750Kč / 200 Kč pro občany OV-Jih 

Skutečná plná cena zájezdu je 750 Kč. Na částku 200 Kč přispívá svým občanům Městský úřad Ostrava - Jih ve výši 550 Kč.

Náročnost zájezdu: STŘEDNÍ – chůze terénem s menšími překážkami (schody, terénní nerovnosti), s menším stoupáním nebo klesáním. Není vhodné pro osoby s berlemi.

Cílová destinace: Křelov (cca 5 km za Olomoucí), předpokládaný čas jízdy: 1,5 hodiny.

Náplň zájezdu: Exkurze Muzea Olomouckého opevnění na Fortu XVII. nabízí prohlídku jednoho ze čtyř Fortů habsburské pevnosti z 2. pol. 19. století, prostory areálu Fortu XVII. a hostince Citadela. Průvodce nás seznámí se vznikem a historií fortového opevnění a zajímavostmi Fortu XVII. Projdeme vnitřní prostory reduitu, ubytoven mužstva, buzzer platz se studnou, prostory šíjové kaponiery – místa poslední obrany a další zajímavé prostory pevnosti. Komentovanou část prohlídky zakončíme v expozici militárií, dobových fotografií, plánů fortů a map fortového opevnění města Olomouce.

Dále budeme pokračovat prohlídkou zemního valu – eskarpy. Tyto masivní a tajemné kasematní prostory si projdeme s hořícími loučemi. Prohlídku zakončíme střelbou ze zbraní a pohoštěním v dobovém hostinci Citadela.

Co je zahrnuto v ceně: Autobusová doprava, vstupné (vč. střelby ze zbraní) a oběd.

Co s sebou: Pohodlné sportovní oblečení a obuv, léky (které nezbytně potřebujete), svačinu a pití, peníze, deštník nebo pláštěnku, pokrývku hlavy, brýle, občanský a zdravotní průkaz. Nezapomeňte si také mobilní telefon, na který se Vám budeme moci v případě potřeby během zájezdu dovolat.

 

UPOZORNĚNÍ: Termín zájezdu se může změnit. O případné změně termínu budete informováni nejpozději 2 dny před konáním zájezdu.

REZERVOVAT

Pořadatel: Kultura Jih

PARTNEŘI