Javoříčské jeskyně

REZERVOVAT

Datum konání zájezdu:   15.5.2024
Místo odjezdu:Kulturní dům K-TRIO, Dr. Martínka 4, Ostrava-Hrabůvka
Čas odjezdu:7.30 hodin
Prezentace účastníků:7.00 hodin
Předpokládaný návrat:17.00 hodin

Zájezd pro seniory 60+ s trvalým bydlištěm Moravskoslezském kraji.

Cena: 650 Kč / 200 Kč pro občany OV-Jih 

Skutečná plná cena zájezdu je 650 Kč. Na částku 200 Kč přispívá svým občanům Městský úřad Ostrava - Jih 450 Kč.

Náročnost zájezdu: VYSOKÁ – chůze terénem do kopce, zhruba půl hodiny lesem, terénní nerovnosti, v jeskyni 250 schodů. Vhodné jen pro fyzicky zdatné seniory, nevhodné pro osoby s berlemi.

Cílová destinace: Javoříčské jeskyně, Olomoucký kraj (cca 30 km za Olomoucí)

Náplň zájezdu: Prohlídka Javoříčské jeskyně s průvodcem v délce 40-60 minut. Teplota v jeskyni dosahuje 7-8°C, trasa 790 m a 250 schodů.

Od centrálního parkoviště budeme asi půl hodiny stoupat lesní cestou (cca 900 m) do kopce (cca 70 m převýšení) po 90 schodech až k jeskyni, kde začne naše prohlídka. Dále nás čeká 27 metrů klesání propastí na dno jeskyně. Podzemní systém Javoříčských jeskyní vytváří komplikovaný komplex chodeb, dómů a propastí. Byly vytvořeny v ostrůvku devonských vápenců a na jejich vývoji se podílel potok Špraněk, který dal jméno i národní přírodní rezervaci nad jeskyněmi. Podstatná část jeskyní byla objevena již v roce 1938. Jeskyně jsou proslulé bohatou a pestrou krápníkovou výzdobou a jako největší známé zimoviště netopýrů a vrápenců v České republice.

U provozní budovy Javoříčských jeskyní jsou lavice se stoly k posezení. Více informací najdete ZDE

Co je zahrnuto v ceně: Autobusová doprava, vstupné.

Co s sebou: Pohodlné a teplé sportovní oblečení a pevná obuv, léky (které nezbytně potřebujete), svačinu a pití, peníze, deštník nebo pláštěnku, pokrývku hlavy, brýle, občanský a zdravotní průkaz. Nezapomeňte si také mobilní telefon, na který se Vám budeme moci v případě potřeby během zájezdu dovolat.

 

UPOZORNĚNÍ: Termín zájezdu se může změnit. O případné změně termínu budete informováni nejpozději 2 dny před konáním zájezdu.

REZERVOVAT

Pořadatel: Kultura Jih

PARTNEŘI